Pisma Vukovaru učenika drugih razreda!
Autor: Domagoj Bujadinović, 12. 12. 2009.

Dragi Vukovaru!

Danas je tvoj najtužniji dan.Ja sam isto tužan kada ponovo vidim one strašne slike tvog razaranja i progona tvojih stanovnika.Žao mi je  svake tvoje razbijene cigle , svakog otjeranog djeteta , svakog ugašenog svjetla i pokidanog igrališta. Ponosan sam na tvoju hrabrost i ljubav. Samo onaj koji voli kao ti može oprostiti onima koji su te srušili. Još uvijek se vide tvoje rane,ali ti uspravno stojiš na obali Dunava kao i te tužne 1991. godine.Zbog sve tvoje hrabrosti uvijek ćeš biti i moj voljeni Vukovar!

Patrik Cerovski, 2.a

Za radove drugih učenika klikni na "Opširnije"

Dragi Vukovaru!

Danas obilježavamo godišnjicu tvoga pada.Nakon tuge i boli dočekao si svoju slobodu. Neprijatelj te nije mogao uništiti.Poslije rata ti si opet postao jedan predivan grad.Mnogi te posjećuju i dive ti se. Imaš puno lijepoga za pokazati.

Ponosna sam na tebe jer si bio hrabar.

Josipa Bubalović, 2.a

O Vukovaru znam jako malo,ali ispričat ću vam.

Sve se događalo 1991. godine.Neprijatelj je izvršio napad na Hrvatsku i Vukovar.Stanovnici su bježali iz grada jer je neprijatelj dan i noć uništavao grad.Bilo je puno ranjenih i poginulih.

Kada je srpsko stanovništvo pobjeglo iz grada napadi su bili još jači.Borba je trajala tri mjeseca.18. studenog 1991.godineVukovar je pao.Srbi su iz bolnice odveli ranjenike i pobili ih.Sahranili su ih u masovnu grobnicu na Ovčari gdje sam i ja bila ovih dana.

Vukovar je grad heroj.

Dora Stojčić, 2.a

Dragi Vukovaru!

Žao mi je zbog svega što ti se dogodilo u ovome ratu.Znam da te je jako boljelo to što su te izranjavali i porušili neki zločesti ljudi.Žao mi je tvojih stanovnika koji su bili protjerani, zarobljeni ili ubijeni. Najteže mi je zbog djece koja su izgubila svoje djetinjstvo.

Drago mi je što ti je sada dobro i što ponovo izrastaš u onaj lijepi grad kakav si nekada bio.

Jučer sam šetala tvojim ulicama i vidjela djecu kako se veselo igraju.Znam da si sretan zbog toga, a i ja sam sretna jer će sve biti lijepo kao prije.

Voli te tvoja Ana!

Ana Cetina, 2.a

Dragi Vukovaru!

Žao mi je što si bio tako napadnut i razoren,a tvoji stanovnici mučeni, protjerani i ubijani.Znam da ćeš se oporaviti.Ponosan sam što si se tako hrabro branio i konačno oslobodio neprijatelja.

Želim da ljudi u tebi zauvijek žive mirno i sretno.

Pozdravlja te tvoj Martin!

Martin Jovanovac,2.a

Dragi Vukovaru!

Znam da ti je bilo teško i kada sam ja čula za rat i meni se srce skamenilo. Znam da i sada ima porušenih kuća i ima puno uspomena. Znam da si hrabrošću nadmašio sebe i sve naše snove. Ti si naš grad heroj i ja ne bih da se to više dogodi. Svi smo se brinuli što će biti s tobom, gradom Vukovarom, i sa cijelom našom zemljom. I ja ti zato ovu poruku dajem od srca.

Valentina Crnković, 2.b

Hrabri Vukovaru, grade heroju! Obranio si cijelu Hrvatsku. Tužan sam kad te vidim urušenog. Pozdravlja te Luka Marošević iz Cerne.

Luka Marošević, 2.b

Dragi Vukovaru!

Neki dan sam prvi put bila u tebi i u sebi sam osjetila tugu zbog tvojih razrušenih kuća. Pomislila sam kako je tek bilo 1991. Mislim da ti je bilo jako teško, ali ti si ipak postao pobjednik i simbol naše slobode. O tebi su napisane mnoge pjesme, pa i ova koja u meni budi tugu i razmišljanja o tebi i tvojim stanovnicima koji su bili protjerani po našoj zemlji. A sada ti se divim i drago mi je što sam te posjetila.

Dora Vratarić, 2.b

Dragi Vukovaru!

Ja sam tužna što su neki ljudi umrli u ratu dok su se borili. Ja ne bih da se to ponovi jer je puno djece ostalo bez tata. Neke mame još uvijek ne znaju gdje su im sinovi.

Ingrid Šnajder, 2.b

Dragi Vukovaru!

Žao mi je što si bio u ratu. Mama i tata su mi pričali kako ti je bilo teško. Bacali su granate po tvojim kućama i zgradama. Pucali su topovima, iz aviona i napadali tenkovima. Pucali su po bolnici, a u bolnici je bilo puno bolesnih i ranjenih ljudi. Na Ovčari su zatvarali, mučili i ubijali Hrvate. Onda su sve ljude istjerali iz Vukovara. Puno je ljudi poginulo, a neka su djeca ostala bez roditelja. Jednoga je dana Vukovar oslobođen. Ljudi su se vratili u tvoje kuće i ponovno ih napravili. Život se vratio u tvoj grad. Ti si za mene grad heroj.

Marin Begović, 2.b

Dragi Vukovaru!

Neki dan sam bio sa školom prvi puta na Ovčari. Bilo mi je zanimljivo sve dok nisam vidio slike poginulih boraca. To me je jako rastužilo. Vukovare, ti si grad heroja jer ne daš da ih se zaboravi. Ti si se podigao iz pepela zbog svojih ljudi. Ti si taj koji nas podsjećaš da se ne smijemo nikada predati. Sa školom sam prošetao Vukovarom i mislim da je prelijep. Sada mi je jasno zašto te zovu gradom heroja. Ti si naš ponos.

Noa Cako, 2.b

Vukovar

Vukovar je grad najhrabriji od svih. Vukovar je grad obasjan sa svijetlošću, kao zvijezda što po noći sja, kao Sunce što po danu grije. Vukovar je kao more naše plavo, kao ptice što po nebu lete. Vukovar je grad s ponosom i hrabrošću, ostvario sve naše snove i stavio nam opet osmijeh na naše lice.

Valentin Peter, 2.b

Slike plakata i učenika pogledajte u foto - galeriji!

Materijale pripremili učitelji razredne nastave

Inka Svirčević

Nikola Berać