Mala novinarska skupina
Autor: Zdenka Kamenicki, 28. 10. 2011.

Uživajte u jesenskoj raskoši boja u našem parku koju vam je pripremila novinarska skupina.

Uživajte u jesenskoj raskoši boja u našem parku kroz različite apekte doživljaja:- fotografije učenika, likovne i literarne radove

Pogled kroz prozor učionice

Likovni radovi učenika:

Literarni radovi učenika:

Jesen u našem parku

Jednog dana u naš park stigla je jesen. S bojama i kistom pripremila se za dugi, dugi rad. Prvo je poslala ptice selice na dug put. Nakon toga je započela dugotrajno  posao. Obojila je listove žutom, crvenom, smeđom i narančastom bojom. No ipak, neko drveće nije obojala. Borovima i jelama  je  ostavila njihovu zelenu boju. Jesen je brzo napredovala i nije stala dok sve drveće nije obojala u jesenske boje. Prolaznici su se divili jesenskim bojama u našem parku. Moglo bi se reći da je jesen svakom drvetu sašila novu haljinu u raznim bojama. Staze su se sjajno uklopile. Vijugale su kroz park ispod svih tih šarenih krošanji. Uskoro će sva ta drveća zaspati  i tek će se na proljeće probuditi. Tada će se sve ponovo zazeleniti. Meni se naš park najljepši.

Katarina Mirković, 3.b

Jesen u našem parku

U našem parku pojavila se jesen. Listovi na drveću promjenili su boju. Ispred naše škole ima jako puno drveća. Listovi su smeđe, zelene, narančaste, žute i crvene boje. U našem parku nema baš puno ptica. Selice su otišle na jug. Ostale su samo ptice stanarice. Jako se volim šetati po parku. Kada se ljuljam gledam drveće u prekrasnim bojama. Ljudi se sve više šetaju po parku.

Viktorija Čop, 3.b

Jesen u našem parku

Jesen  je stigla u naš park. Drveće je počelo mijenjati boje. Lišće je postalo žuto,  narančasto, crveno i poslijednje kad padne smeđe. U parku imamo borove koji su još uvijek zeleni, nikad neće požutjeti. Neka stabla su već gola, ostala su bez svoga lišća. Ptice selice već su otišle iz sela u toplije krajeve. Čujemo cvrkut ptica stanarica. Drveće se sprema za spavanje zato odbacuje svoje listove i polako se sprema za počinak Prolaznici se dive našem parku. Često prelazim kroz njega. Volim svoje park!

Matej Dekanović, 3.b

Jesen u našem parku

Tiho se ušuljala u naš park. Jesen je puna boja. Stabla više nisu zelena nego šarena. Neko je lišće već palo sa stabla i dolje se suši. Ptice selice odlaze u toplije krajeve. Vrijeme je sve hladnije. Djeca prolaze kroz park. Lišće pada posvuda. U parku je naša škola koja je okružena jesenskim bojama. U našem jesenskom parku  ima i dječje igralište. Nekad odem u park ljuljati se. Kad se ljuljam gledam stabla koja imaju jesenske boje. Volim ići na tobogan i spuštati se. Naš park je najljepši!

Zdrinka Marčić, 3.b

Jesen u našem parku

Jesen se ušuljala u naš park. U parku rastu stabla breza, lipa, kestenja, hrasta, jela i još neka druga stabla. Sada je lišće crvene, žute, narančaste i smeđe boje.U našem parku čuje se cvrkut ptica stanarica. Ptice selice otišle su u toplije krajeve. U našem parku se nalazi i škola. Ispred škole je drveće. Iza škole se nalazi igralište gdje se mi volimo igrati. Vjetar sve više i više puše. Vrijeme postaje hladnije. Osjećam se lijepo u našem parku.

Nikolina Katić, 3.b