preskoči na sadržaj

Osnovna škola Matija Antun Reljković Cerna

Login
e-Dnevnik poveznica

Popis udžbenika za

školsku godinu 2017./2018.

 

1. razred

2. razred

3. razred

4. razred

5. razred

6. razred

7. razred

8. razred

Koliko je sati ?

Skockajte web! 2012

Anketa (mala)
Da li pročitaš knjigu koju posudiš u školskoj knjižnici?







Koliko je stupnjeva?

Weather Widget

Tko je trenutno online!  

Brojač posjeta
Ispis statistike od 4. 9. 2011.

Ukupno: 914182
Ovaj mjesec: 3357
Ovaj tjedan: 544
Danas: 11
Sandučić povjerenja

Kalendar
« Lipanj 2017 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji

Raspored zvonjenja

Prije podne

1. sat     7.30 – 8.15

2. sat     8.20 – 9.05

Veliki odmor

3. sat       9.20– 10.05

4. sat    10.10 – 10.55

5. sat    11.00 – 11.45

6. sat    11.50 – 12.30

 

Poslije podne

1. sat     12.45 – 13.30

2. sat     13.35 – 14.20

Veliki odmor

3. sat    14.35 – 15.20

4. sat    15.25 – 16.10

5. sat    16.15 – 17.00

6. sat    17.05– 17.50

Logo škole i QR Code

 


QRCode

QR CODE

Vijesti iz MZOS
Učitavanje RSS feeda je završilo s greškom: 404
Korisni linkovi
Lista linkova je prazna
POPIS LEKTIRE OD 1. DO 8. RAZREDA

POPIS LEKTIRE OD 1. DO 8. RAZREDA

 

1.  RAZRED

1. Jacob i Wilhelm Grimm: Bajke (izbor)

2. Zvonimir Balog: Male priče o velikim slovima

3. Grigor Vitez: A zašto ne bi

4. Ljudevit Bauer: Tri medvjeda i gitara

5. Sunčana Škrinjarić: Kako sanjaju stvari ili Plesna haljina žutog maslačka

6. Jens Sigsgaard: Pale sam na svijetu

7. Ewa Janikovszky: Baš se veselim ili Znaš li i ti ili Da sam odrastao ili Kako da odgovorim

8. Željka Horvat-Vukelja: Hrabrica ili Zdenko Slovojed ili Slikopriče ili Leteći glasovir ili Petra uči plivati

9. Sonja Zubović: Kako se gleda abeceda

10. Ivanka Borovac: Životinjska abeceda

11. Stanislav Femenić: Idi pa vidi

12. Svjetlan Junaković: Dome, slatki dome

13. Jean-Baptiste Baronian: Figaro, mačak koji je hrkao

14.  Ana Đokić-Pongrašić: Nemaš pojma, Grizlijane

(izabrati 4 djela, obavezno prvo)

 2. RAZRED

1. Hans Christian Andersen: Bajke (izbor)

2. Ratko Zvrko: Grga Čvarak

3. Karel Čapek: Poštarska bajka

4. Carlo Collodi: Pinokio

5. Alan Aleksander Milne: Medo Winnie zvani Pooh

6. Dubravko Horvatić: Stanari u slonu

7. Nevenka Videk: Pismo iz Zelengrada

8. Nada Iveljić: Nebeske barke ili Pronađeno blago ili Božićna bajka

9. Želimir Hercigonja: Poštar zeko Brzonogi ili Prašnjavko ili Kjel crna labud ptica ili Vodenjak i stara kruška

10. Andrea Peterlik-Huseinović: Plavo nebo ili Ciconia ciconia

11. Desa Muck: Anica i sportski dan ili Anica i čarobnica Lili

12. Ela Peroci: Djeco, laku noć (izbor)

13. Ivica Bednjanec: Male ljubavi

14. Mila Željeznjak: Sretne priče

15. Božidar Prosenjak: Miš

16. Hrvoje Kovačević: General Kiro miš

17. Larisa Mravunac: Dječak u zvjezdanim čizmama

18. Charles Perrault: Bajke (izbor: Vile, Kraljević čuperak,Mačak u čizmama Pepeljuga, ili Ljepotica i zvijer MmeLeprimce de Beaumont koja se redovito tiska podPerraultovim imenom.)

19. Nada Zidar-Bogadi: Sretni cvrčak

 (izabrati 5 djela, obavezno prvo)

 3. RAZRED

 1. Mato Lovrak: Vlak u snijegu

2. Ivana Brlić-Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića

3. Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke

4. Vladimir Nazor: Bijeli jelen

5. Dubravko Horvatić: Grički top

6. Sanja Polak: Dnevnik Pauline P. ili Drugi dnevnik Pauline P.

7. Sanja Pilić: Nemam vremena ili E baš mi nije žao ili Hoću i ja

8. Stanislav Femenić: Ludi kamen

9. Hugh Lofting: Pripovijest o doktoru Dolittleu

10. Nada Iveljić: Šestinski kišobran ili čuvarice novih krovova

11. Božidar Prosenjak: Sijač sreće

12. Gianni Rodari: Putovanje Plave strijele ili Čipolino

13. Hrvatske narodne bajke

14. James M. Barrie: Petar Pan

15. Slavko Kolar: Jurnjava na motoru

16. Frank Lyman Baum: Čarobnjak iz Oza

17. Otfried Preussler: Mali vodenjak ili Mala vještica

18. Elwyn Brooks White: Paukova mreža

19. Dragutin Horkić: Čađave zgode

20. Basne (izbor)

(izabrati 7 djela, obavezna prva dva)

 4. RAZRED

1. Ivana Brlić-Mažuranić: Regoč i Šuma Striborova

2. Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice

3. Anto Gardaš: Duh u močvari ili Ljubičasti planet ili Izum profesora Leopolda ili Bakreni Petar ili Tajna zelene pećine ili Igračke gospođe Nadine

4. Erich Kästner: Emil i detektivi ili Tonček i Točkica ili Leteći razred ili Blizanke

5. Hrvoje Kovačević: Tajna Ribljeg Oka ili Tajna mačje

šape ili Tajna Tužnog psa ili Tajna graditelja straha ili Tajna zlatnog zuba

6. Slavko Mihalić: Petrica Kerempuh

7. Felix Salten: Bambi

8. Rudyard Kipling: Knjiga o džungli

9. Nikola Pulić: Ključić oko vrata

10. Matko Marulić: Snijeg u Splitu

11. Johanna Spyri: Heidi

12. Jagoda Truhelka: Zlatni danci

13. Zlata Kolarić-Kišur: Moja zlatna dolina

14. Maja Gluščević: Bijeg u košari ili Klopka za medvjedića

15. Nada Mihoković-Kumrić: Tko vjeruje u rode još

16. Silvija Šesto: Bum Tomica ili Bum Tomica 2

17. Zoran Pongrašić: Mama je kriva za sve

18. Hrvoje Hitrec: Eko Eko

19. Istvan Bekeffi: Pas zvan gospodin Bozzi

20. Sanja Lovrenčić: Esperel, grad malih Euda

21. Astrid Lindgren: Pipi Duga čarapa ili Ronja razbojnička kći ili Razmo u skitnji

22. Zvonimir Balog: Ja magarac ili Pusa od Krampusa ili Nevidljiva Iva ili Zmajevi i vukodlaci

23. Ludwik Jerzy Kern: Ferdinand Veličanstveni

24. Anton van de Velde: Neobični doživljaji ptića Sovića

25. Čečuk, Čunčić-Bandov, Horvat-Vukelja, Kolarić-Kišur: Igrokazi

(izabrati 7 djela, obavezna prva dva)

 

5. RAZRED

 

1. Ivan Kušan: Uzbuna na Zelenom Vrhu ili Koko i duhovi ili Zagonetni dječak ili Koko u Parizu ili Lažeš, Melita ili Domaća zadaća

2. Šaljive narodne priče

3. Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice

4. Milivoj Matošec: Strah u Ulici lipa ili Tiki traži neznanca ili Posada oklopnog vlaka ili Suvišan u Svemiru

5. Grigor Vitez: Pjesme

6. Sempe/Goscinny: Nikica

7. Miro Gavran: Sretni dani ili Kako je tata osvojio mamu ili Zaljubljen do ušiju ili Svašta u mojoj glavi

8. Zlatko Krilić: Početak plovidbe ili Čudnovata istina ili Zabranjena vrata ili Veliki zavodnik ili Šaljive priče i priče bez šale

9. Sanja Pilić: Mrvice iz dnevnog boravka

10. Pavao Pavličić: Zeleni tigar ili Petlja ili Trojica u Trnju

11. Michael Coleman: Zov labirinta ili Mreža je bačena ili Bijeg s Mreže

12. Tihomir Horvat: Tajna Gornjega grada ili Frka u Ščitarjevu ili Muki

13. Mark Twain: Doživljaji Toma Sawyera ili Doživljaji Huckleberryja Finna

14. Jules Verne: Put u središte zemlje ili Put oko svijeta za 80 dana ili 20000 milja pod morem

15. Maja Brajko-Livaković: Finka Fi

16. Tito BilopavloviE: Paunaš

17. Aleksandar Puškin: Bajka o ribaru i ribici

18. Basne (izbor)

19. Branka Primorac: Ljubavni slučaj mačka Joje

20. Roald Dahl: Charlie i tvornica čokolade

21 Michael Ende: Jim Gumb i strojovođa Lucas

22. Ivan Cankar: Istina i ljubav

23. Henry Winterfeld: Timpetill (Grad bez roditelja)

24. Hrvoje Hitrec: Matko na štakama

25. Anto Gardaš: Miron u škripcu ili Filip dječak bez imena

26. Selma Lagerof: Legende o Kristu

   (izabrati 9 djela, obvezatna prva tri)

 

6. RAZRED

 

1. Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine (osim Šume Striborove i Regoča koji su u četvrtome razredu)

2. Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik

3. August Šenoa: Povjestice

4. Blanka Dovjak-Matković: Zagrebačka priča

5. Mark Twain: Kraljević i prosjak

6. Henryk Sienkiewicz: Kroz pustinju i prašumu

7. Ivona Šajatović: Tajna ogrlice sa sedam rubina

8. Snježana Grković-Janović: Velebitske vilin staze

9. Josip Cvenić: Čvrsto drži joy-stick

10. Jadranko Bitenc: Twist na bazenu

11. Šime Storić: Poljubit ću je uskoro, možda

12. Christine Nostlinger: Konrad, dječak iz limenke ili Olfi među ženama

13. Vlatko Šarić: Rogan ili Miško

14. Vladimir Nazor: Veli Jože

15. Milutin Majer: Dolazak Hrvata

16. Melita Rundek: Psima ulaz zabranjen

17. Dubravko Horvatić: Junačina Mijat Tomić

18. Jonathann Swift: Gulliverova putovanja

19. Alfonse Daudet: Pisma iz moga mlina

20. Joža Horvat: Waitapu ili Operacija Stonoga

21. Frances Hodgson Burnett: Mali lord

21. Pajo Kanižaj: Tričave pjesme

22. Danijel Dragojević: Bajka o vratima

23. Želimir Hercigonja: Tajni leksikon

24. C. S. Lewis: Kronike iz Narnije (izbor)

25. Oscar Wilde: Sretni kraljević

26. Nikola Pulić: Maksimirci

  (izabrati 9 djela, obvezatna prva tri)

 

7. RAZRED

 

1. Božidar Prosenjak: Divlji konj

2. Hrvoje Hitrec: Smogovci

3. Vladimir Nazor: Pripovijetke

4. Dobriša Cesarić: Pjesme

5. Damir Miloš: Bijeli klaun

6. Zoran Pongrašić: Gumi-gumi

7. Branka Primorac: Maturalac

8. Dubravko Jelačić-Bužimski: Sportski život Letećeg Martina ili Balkanska mafija ili Martin protiv CIA-e iKGB-a

9. Charles Dickens: Oliver Twist

10. Ićan Ramljak: Povratnik ili San bez uzglavlja

11. August Šenoa: Čuvaj se senjske ruke

12. Dinko ŠimunoviE: Duga

13. Pero Zlatar: Otključani globus

14. Zvonko Todorovski: Prozor zelenog bljeska ili Mirakul od mora

15. Branka Kalauz: Čuj, Pigi, zaljubila sam se

16. Jadranka Klepac: Miris knjige

17. Bernard Jan: Potraži me ispod duge

18. Daniel Defoe: Robinson Crusoe

19. Pavao Pavličić: Dobri duh Zagreba

20. Vjekoslav Majer: Dnevnik malog Perice

21. Sue Townsend: Tajni dnevnik Adriana Molea ili Novi jadi Adriana Molea

22. Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja

23. Scott O’Dell: Otok plavih dupina ili Caru carevo

24. Gustav Schwab: Najljepše priče klasične starine

25. Nada Iveljić: Želiš li vidjeti bijele labudove ili Bijeli patuljak ili Lutke s dušom

26. Deborah Ellis: Djevojčica iz Afganistana

27. Nada Mihoković-Kumrić: Lastin rep

28. C. S. Lewis: Kronike iz Narnije

29. Izbor proze i poezije o domovinskome ratu

  (izabrati 9 djela, obvezatna prva tri)

 

8. RAZRED

 

1. Dinko Šimunović: Alkar

2. Slavko Kolar: Breza

3. Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale

4. Ernest Hemingwey: Starac i more

5. August Šenoa: Prosjak Luka ili Branka

6. Dnevnik Ane Frank

7. Ephraim Kishon: Kod kuće je najgore

8. Višnja Stahuljak: Don od Tromeđe ili Zlatna vuga

9. Marija Jurić Zagorka: Kći Lotršćaka

10. Sunčana Škrinjarić: Ulica predaka ili Čarobni prosjak

11. Đuro Sudeta: Mor

12. William Shakespeare: Romeo i Julija

13. Pero Budak: Mećava

14. Silvija Šesto: Debela ili Vanda ili Tko je ubio Pašteticu

15. Nada Mihelčić: Bilješke jedne gimnazijalke

16. Maja Brajko Livaković: Kad pobijedi ljubav

17. Sanja Pilić: O mamama sve najbolje ili Sasvim sam popubertetio

18. Vladan Desnica: Pravda

19. Mate Balota: Tijesna zemlja

20. Eugen Kumičić: Sirota ili Začuđeni svatovi

21. Tomislav Milohanić: Deštini i znamenje

22. Miroslav Krleža: Djetinjstvo

23. Ivan Goran Kovačić: Pripovijetke

24. Karl Bruckner: Sadako hoće živjeti

25. Josip Laća: Grand hotel

26. Goran Tribuson: Legija stranaca ili Rani dani ili Ne dao Bog većeg zla

27. Zlatko Krilić: Krik

28. Milena Mandić: Pokajnik

29. Antoine de Saint Exupery: Mali princ

30. Richard Bach: Galeb Jonathan Livingston

31. Nancy Farmer: Kuća škorpiona

32. Nick Hornby: Sve zbog jednog dječaka

33. Michael Ende: Momo ili Beskrajna priča

   (izabrati 9 djela, obvezatna prva tri)

 

 

 

 

 

 

 

 

preskoči na navigaciju